Skoro życie to i Koszty życia

W tym dziale użytkownicy Forum dzielą się z swoimi wrażeniami, sugestiami, na temat życia na Florydzie
ODPOWIEDZ
Adrian
Junior Member

Skoro życie to i Koszty życia

Post autor: Adrian » czw cze 22, 2017 2:04 am

Witam

Proponuje temat z kosztami życia na Florydzie

Zacznijmy od mieszkania :

Wynajem krótko i długo terminowy

Samochód :
Kupno i wynajem

Samuel Baum

Re: Skoro życie to i Koszty życia

Post autor: Samuel Baum » sob cze 24, 2017 2:29 am

Witam , chciałem się podzielić swoimi doświadczeniem na temat stacji paliw. Oczywiście ceny paliwa są o wiele tańsze w Stanach niż w Polsce (piszę o doświadczeniu z Miami) ale również tutaj możemy spotkać stację z podkręconymi cenami za paliwo i zapłacić prawie jak w Polsce. Wynająłem auto z lotniska na kilka dni , zwiedziliśmy południową florydę i nadszedł dzień że trzeba było oddać pojazd i w ostatniej chwili przypomniało mi się że muszę przed oddaniem zatankować i będąc spokojny bo przed lotniskiem pamiętałem że są stacje postanowiłem że tam zatankuje i oddam (no ile może być drożej 20 -30 centów na baryłce ...) podjechałem zatankowałem i patrze na rachunku a tam 3,70 za galon . Trochę sie zdziwiłem bo wydawało sie że jak jezdziłem po drodzę widziałem ceny z dwójką z przodu ale stwierdziłem że chyba jestem za stary i pamięc mnie myli. Potem jak wracałem autobusem po drodze faktycznie widziałem ceny z dwójka z przodu aż nie mogłem uwierzyć że o dolara przepłaciłem ale to dopiero początek. Na drugi weekend znowu wypożyczyłem pojazd ale tym razem bacznie przeglądałem sie cenom i okazuje sie że w częsci North Miami sa najniższe ceny paliwa udało mi sie wychwycić cenę 2,17 🙂 Jest różnica prawda ? 3,70 - 2,17 = 1,53 (ok.6zł) na galonie. tankowałem 10 galonów ;/ czyli 15,3 dolary około 60 zł stratny na jednym tankowaniu. Niech moje doświadczenie będzie przykładem dla innych żeby zawsze pamiętali wcześnie o zatankowaniu pojazdu przed oddaniem wypożyczonego pojazdu i sprawdzajcie, porównujcie ceny bo w Miami można bardzo łatwo przepłacić. Pozdrawiam

Sara Tampa

Post autor: Sara Tampa » ndz cze 25, 2017 4:00 pm

Mozna placic duzo i malo, z tym paliwem to faktycznie racja. Tez na poczatku przeplacalam. Tak samo jest ze sklepami czy restauracjami. Jezeli chcemy zjesc w modnym miejscu przy np. samym Ocean drive w Miami Beach mozemy spokojnie zaplacic ok 100usd za obiad za dwie osoby, a juz 2-3 ulice dalej zapalcimy 40usd :roll:

Lukasz54

Post autor: Lukasz54 » ndz cze 25, 2017 11:02 pm

:lol: :lol: przypomnialo mi sie jak na poczatku mojej przygody na Florydzie bylem w Miami Beach. poszedlem z dziewczyna na Ocean Drive na drinka, akurat bylo tzw. "happy hour" !! Usmiechnieta kelnerka powiedziala nam, ze maja promocje kupujesz jednego drinka a drugieo dostajesz gratis :shock: usiedlismy i zamowilismy: malego drinka i drugiego gratis, dostalismy wielie drinki super bardzo dobre. a potem rachunek 36,5usd :D pytamy skad taki skoro zamawialismy maly a maly kosztuje 15usd na co Pani z usmiechem poinformowala nas ze powiedzielismy maly i drugi gratis a gratis drugi daja tylko do duzych !! :lol: takze uwazajcie co Wam proponuja.. :)

Adrian
Junior Member

Post autor: Adrian » pn cze 26, 2017 5:20 pm

Witam

Zacznijmy od mieszkania :

Wynajem krótko terminowy
Zaczyna się od 400-500 usd za tydzień w okolicach Miami Beach
W innych okolicach można wynająć trochę taniej ale nie będzie to raczej poniżej 250 USD za tydzień w motelu
Długo terminowy :
Przy odrobinie szczęścia można znaleźć coś w wiarę przyzwoitej okolicy w cenie 1000-1300 za mieszkanie 2 pokojowe
Wiadomo im bardziej oblegane miejsca turystycznie będzie drożej .W Miami poniżej 1500 będzie ciężko coś wynająć chyba że zaryzykujemy życiem :)

Samochód :
Kupno
Jak sie dobrze zakręcić to w okolicy 1000 usd można kupić jeżdżący :)
normalny autko to tak w okolicach 10 K usd
Oczywiscie można spróbować na różnych aukcjach często taniej uda się coś zakupić :)

Wynajem
Ciężka sprawa bo każdy chce zarobić :)
realnie to od 40- 50 usd za dzień w raz z ubezpieczeniem
można spróbować zakręcić się i wynająć od prywatnej osoby wyjdzie z 10 -15 usd taniej za dzień :)

wynajem na miesiąc to już koszt rzędu 1000 1500 usd
i znów polecam pokombinować i wynająć prywatnie wtedy powinniście coś ogarnąć w kwocie 600- 1000 usd

Mosiorr

Post autor: Mosiorr » ndz lip 09, 2017 2:47 pm

Prawda jest taka ze jak sie dobrze pokombinuje i nie robi wszystkiego na juz to mozna w miare normalnie za rozsadne pieniadze zyc.

ODPOWIEDZ