Polski Paszport

W tym dziale znajdziesz rozwiązanie wszystkich problemów, które napotkasz podczas życia na Florydzie.
ODPOWIEDZ
2Pac

Polski Paszport

Post autor: 2Pac » sob lip 01, 2017 4:28 pm

Mam pytanko. Czy ktos niedawno odnawial Polski paszport w konculacie w FL? Czy musial ktos pokazywac Amerykanski paszport zeby odnowic Polski paszport??? Bylem niedawno w konsulacie i powiedziano ze musze pokazac Amerykanski paszport. Wydalo mi sie to dziwne, bo na stronie konsulatu nie ma zadny wzmianek o pokazywaniu Amerkykanskiego paszportu.

Pawelek

Re: Polski Paszport

Post autor: Pawelek » sob lip 01, 2017 5:31 pm

2Pac pisze:
sob lip 01, 2017 4:28 pm
Mam pytanko. Czy ktos niedawno odnawial Polski paszport w konculacie w FL? Czy musial ktos pokazywac Amerykanski paszport zeby odnowic Polski paszport??? Bylem niedawno w konsulacie i powiedziano ze musze pokazac Amerykanski paszport. Wydalo mi sie to dziwne, bo na stronie konsulatu nie ma zadny wzmianek o pokazywaniu Amerkykanskiego paszportu.
ja w tamtym tygodniu skladalem wniosek.. nie mialem problemu tylko musialem miec stary paszport ze soba

Samana

Post autor: Samana » ndz lip 02, 2017 10:47 pm

Czy ktos moze wie czy moge wyjechac i wjechac do USA na polskim paszporcie wydanym na panienskie nazwisko okazujac przy tym marriage certificate z USA? Zdaje sie gdzies czytalam ze da sie tak podrozowac, dzis czytam ze nie ma takiej opcji. Jakies rady, ktos mial jakies doswiadczenie w podobnej sytuacji? z gory dziekuje

AnetaFL

Post autor: AnetaFL » ndz lip 02, 2017 11:57 pm

Samana pisze:
ndz lip 02, 2017 11:47 pm
Czy ktos moze wie czy moge wyjechac i wjechac do USA na polskim paszporcie wydanym na panienskie nazwisko okazujac przy tym marriage certificate z USA? Zdaje sie gdzies czytalam ze da sie tak podrozowac, dzis czytam ze nie ma takiej opcji. Jakies rady, ktos mial jakies doswiadczenie w podobnej sytuacji? z gory dziekuje
Ja podrozowalam odstatnio tak w listopadzie 2015. Zielona karte mam na nazwisko meza, paszport na panienskie - bez problemu. Kiedy mialam rozmowe o zielona karte zapytalam urzednika o te kwestie to zapewnil mnie ze nie bede miala problemu, ale na wszelki wypadek nalezy miec akt malzenstwa przy sobie.

Remigiusz

Post autor: Remigiusz » pn lip 03, 2017 12:16 am

Jak dlugo sie czeka na paszport w polskim konsulacie? Na stronie pisze 6-8 tygodni.....Czekam juz 7 tyg i cisza :(

sambuko

Post autor: sambuko » śr lip 05, 2017 4:01 pm

czy dziecko bez problemu wjedzie do stanow na paszporcie tymczasowym? czy musi miec staly ? orientuje sie ktos?

ODPOWIEDZ